LITERATURA POPULARNONAUKOWA DLA WSZYSTKICH!

Bez-nazwy-2Mądre Książki to niekomercyjny serwis internetowy poświęcony literaturze popularnonaukowej, zarówno tej w klasycznej papierowej formie, jak i w postaci e-booków.

Nasza misja:
Chcemy promować dobre, rzetelne publikacje przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy nadzieję być pomocnym narzędziem dla rodziców i nauczycieli, a także każdego miłośnika wiedzy i nauki!

Księgarnie i biblioteki pełne są kolorowych książek popularnonaukowych o chwytliwych tytułach oraz entuzjastycznych recenzjach umieszczonych na obwolutach przez specjalistów od marketingu. Niestety część z tych publikacji zawiera błędy edytorskie, merytoryczne lub promuje pseudonaukowe teorie i nierzetelne badania. W gąszczu tysięcy dostępnych książek coraz trudniej znaleźć te, które są naprawdę wartościowe!

Z tego powodu powstały Mądre Książki – niekomercyjny serwis założony przez pasjonatów popularyzacji nauki. Wierzymy, że opracowywane przez nas recenzje pomogą rozpoznać pozycje popularnonaukowe, które warte są przeczytania. W Mądrych Książkach znajdziesz m.in. informacje o treści książki, jej wartości merytorycznej i dowiesz się dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona.

Ocena książek w naszym rankingu ma za zadanie pomóc rodzicom zainteresować dzieci wartościową lekturą, nauczycielom ułatwić pracę i wskazać ciekawe materiały pomocnicze, a wszystkim zainteresowanym wzbogaceniem własnej wiedzy dać okazję do poznania nowych lektur.

Obecnie serwis Mądre Książki to około 30 recenzentów i ponad 500 recenzji a także prężnie działające serwisy w mediach społecznościowych. Każdego miesiąca kilkanaście tysięcy czytelników szuka w Mądrych Książkach informacji o nauce i publikacjach popularnonaukowych.

 

www.madreksiazki.org
FACEBOOK: www.facebook.pl/madreksiazki
TWITTER: @madreksiazki

Bez-nazwy-1

www.madreksiazki.org

MĄDRE KSIĄŻKI to niekomercyjny serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej i jej recenzjom.

Bez-nazwy-1

Aplikacja MĄDRE KSIĄŻKI na urządzenia mobilne pozwoli ci być zawsze na bieżąco z nowościami wydawniczymi i skieruje cię do najbliższej biblioteki i księgarni.